Partnerzy:


Łucznictwo

Zaskakująca forma naszych najmłodszych

Po sukcesach seniorów i juniorów na ogólnopolskiej arenie przyszedł czas na sprawdzenie formy młodszej generacji łuczników Sokoła. Dzieci i młodzicy naszego klubu, w ubiegły weekend, wzięli udział w corocznej imprezie, noszącej nazwę „Złoty liść jesieni”. W tym roku w Kielcach wystartowała rekordowa liczba młodych łuczników, na torach rywalizowało około 120 zawodników z 15 klubów. W kategorii dzieci starszych rewelacyjnie spisali się Krystian Jałowski i Kacper Dróżdżel, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce, warto nadmienić, że różnica między zawodnikami Sokoła wyniosła tylko jeden punkt. W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewczynek wystartowały trzy reprezentantki naszego klubu. Ciężka praca, którą Anna Wilewska wykonała na treningach, zaowocowała znakomitą dyspozycją podczas zawodów, ponieważ zajęła wysokie czwarte miejsce. W kadrze Sokoła na te zawody znalazła się debiutująca Weronika Rozwadowska, dla której ten występ miał być zaznajomieniem się z zawodami i możliwością zdobycia pierwszego doświadczenia. Weronika zajęła ósme miejsce, a więc pokazała, że jest zawodniczką, w której można pokładać nadzieje na przyszłość. Jedno miejsce wyżej od debiutantki zajęła Aleksandra Kotlarska. W kategorii młodzików barwy Sokoła reprezentował Leszek Wziątek, który udział w zawodach zakończył na dziesiątym miejscu. Na zawody przyjechały reprezentacje klubów z całej Polski, a zatem wysokie lokaty bez wątpienia mogą napawać optymizmem. Podobnego zdania jest Renata Grunt, która jak sama przyznaje, przyzwyczaiła się już do dobrego humoru, towarzyszącego drodze powrotnej z każdych zawodów i liczy na więcej takich występów swoich podopiecznych. Zawody w Kielcach były dla naszych zawodników ostatnimi na otwartych torach. Łucznicy Sokoła zaczynają już przygotowania do sezonu halowego, w którym mają zamiar kontynuować serię dobrych występów.

K. Kośla