Partnerzy:


Łucznictwo

Zabrakło nieco szczęścia

Z tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Zamościu niestety wróciliśmy bez medalu. Tym razem nam się nie powiodło, ale do sukcesów nie było daleko, szczęście sprzyjało innym.

 Z najlepszej strony pokazał się Jacek Kwaczyński, zajmując w kwalifikacjach 17 miejsce z wynikiem 557pkt i jako jedyny z panów zakwalifikował się do finałów. W rundkach, stoczył dwa pojedynki, w pierwszym pokonał Marka Szafrana (Społem Łódź) 6:4, a w drugim po zaciętym pojedynku przegrał 3:7 z Jakubem Banaszakiem (BKS Bydgoszcz), który później wywalczył brązowy medal. Jacek udział w Mistrzostwach Polski zakończył na 11 miejscu.

Wśród kobiet do finałów zakwalifikowała się jedynie Małgorzata Sobieraj, zdobywając 533pkt zakończyła kwalifikacje na 26 pozycji. W rundkach podejmowała Milenę Olszewską (GZSN Start Gorzów) i niestety musiała uznać jej wyższość, kończąc zawody na 30 miejscu.

 

Wyniki pozostałych zawodników Sokoła:

Kobiety:

34. Joanna Gorczyca – 524pkt

35. Anna Łęcka-Dobrowolska – 523pkt

43. Małgorzata Pietrzyk – 492pkt

 

Mężczyźni:

35. Kamil Kośla – 542pkt

36. Robert Kornafel – 540pkt

38. Przemysław Sułek – 539pkt

 

Męska drużyna tym razem otarła się o medale, panowie pierwszy pojedynek bez problemu wygrali 6:0 z UKS Tramp Jarosław, natomiast w pojedynku, którego stawką była strefa medalowa po zaciętym boju przegrali z Resovią Rzeszów i nie pomogła perfekcyjna seria, w której zdobyli 60/60pkt. Jedyny mikst naszego klubu dobrze zaprezentował się w pierwszym pojedynku, jednak nie wystarczyło to by Małgosia Sobieraj i Jacek Kwaczyński pokonali przeciwników z Obuwnika Prudnik.

 

Tym razem nie zdobyliśmy medali na Mistrzostwach Polski, ale nie zaprezentowaliśmy się źle, teraz wyciągniemy wnioski z tych zawodów by jak najlepiej przygotować się do sezonu letniego i walczyć o medale w Mistrzostwach Polski na torach otwartych.