Partnerzy:


Łucznictwo

Udany sprawdzian formy

Podczas VI Ogólnopolskiego Memoriału Józefa Trześniewskiego bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszego klubu, bowiem wszyscy znaleźli się w pierwszej trójce. W kategorii seniorów niebywałą skutecznością popisał się dwukrotny medalista ostatnich Mistrzostw Polski Jacek Kwaczyński, który podczas eliminacji uzyskał fenomenalny wynik 577 punktów, na 600 możliwych. Drugie miejsce zajął Kamil Kośla, natomiast trzeci był Robert Kornafel. W rundzie eliminacyjnej wśród seniorek w czołówce znalazły się Małgorzata Pietrzyk i Renata Grunt, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

W finałach nasi zawodnicy potwierdzili swoją dyspozycję, w jednym z półfinałów doszło do pojedynku, gdzie naprzeciw siebie stanęli Kamil Kośla i Robert Kornafel, który po zakończonym 6:0 pojedynku awansował do finału gdzie czekał już na niego rewelacyjnie spisujący się Jacek Kwaczyński. W ostatnim pojedynku w stosunku 6:2 zdecydowanie zwyciężył dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski w Rzeszowie. Wśród pań triumfowała Renata Grunt pokonując w finale 6:2 Joannę Gorczycę z ŁKS-u Radom. Na najniższych stopniach podium stanęli Małgorzata Pietrzyk i Kamil Kośla.

Ten memoriał jest każdego roku traktowany jako sprawdzian formy przed Halowymi Mistrzostwami Polski, tym razem możemy być zadowoleni, ponieważ pięcioosobowa reprezentacja zdobyła w sumie pięć medali, dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe. „Szczególnie cieszy nas znakomita dyspozycja Jacka Kwaczyńskiego, który podczas ostatnich Mistrzostw Polski Seniorów zdobył dwa medale, co bez wątpienia stawia go w gronie najlepszych sportowców naszego regionu. Ponad to liczymy na utrzymanie formy i zdobycie kolejnych medali na zbliżających się Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, osobiście jestem pewna, że nie zawiedzie nas na tej imprezie.” Powiedziała Renata Grunt, trenerka PTG „Sokół” Radom.


K. Kośla

 

Więcej zdjęć TUTAJ