Partnerzy:


Łucznictwo

Świąteczna licytacja dla Adasia

W przerwie koncertu "Swinging with Sinatra" odbyła się niecodzienna licytacja, podczas której można było kupić świąteczne bombki, pomalowane przez sportowców, polityków, artystów, przedstawicieli służb mundurowych, a także więźniów. Cała akcja została przeprowadzona w celu zbiórki pieniędzy dla półtorarocznego Adasia Sypióła.


Inicjatywa, żeby wspomóc operację i rehabilitację mojego syna właśnie przez licytację bombek, wyszła od magistratu, za co jestem wdzięczna - mówiła Magdalena, mama Adasia, który urodził się z rzadką chorobą anoftalmią - brakiem gałek ocznych.

Aby Adaś mógł prawidłowo się rozwijać, a jego twarz nie ulegała deformacji, potrzebuje wszczepiania specjalnych implantów oczu, teraz co 4 miesiące, później co pół roku, potem rzadziej, aż do czasu, kiedy przestanie rosnąć. Koszt takiej operacji to 12-14 tys. zł i nie jest ona finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na początku zapożyczaliśmy się, braliśmy kredyty, ale teraz wspomagają nas przeróżne fundacje, więc jest łatwiej -opowiada mama Adasia - Syn jest pogodnym dzieckiem, rozwija się dziś i bawi jak inne maluchy w jego wieku.

 

Za najwyższą cenę została sprzedana bombka zespołu IRA, za 750zł wylicytował ją Tadeusz Fogiel, współwłaściciel piekarni Fogiel&Fogiel. Wysokie kwoty osiągneły prace: piłkarzy Radomiaka - 550zł, Pani premier Ewy Kopacz - 500zł, przezydenta Radomia Radosława Witkowskiego - 500zł, Caritasu - 450zł, Michała Budzisza - 400zł, wspólna bombka małżonki i córki byłego prezydenta Radomia, Andrzeja Kosztowniaka, który też ją kupił za 350zł.

Do grona najdrożej sprzedanych dzieł zalicza się równierz bombka jednego z zawodników naszego klubu, Jacka Kwaczyńskiego, który razem z nią na licytację oddał trzy swoje strzały. Taki zestaw trafił w ręce Ks. Roberta Kowalskiego, wicedyrektora Caritas Diecezji Radomskiej i kosztował 350zł.

Pozostałe bombki zostały sprzedane za kwoty od 150zł w górę, te które nie znalazły swojego nabywcy można jeszcze kupić aż do świąt w radomskiej Łaźni, do czego gorąco zachęcamy ponieważ każda pomoc jest potrzebna, poza aukcją można wspierać Adasia wpłacając pieniądze na konto Caritas. W sumie na pomoc dla Adasia udało się zebrać około 10 000zł.


Doskonale wiemy, że Adaś dźwiga już swój krzyż doświadczenia i chcemy tym właśnie gestem sprawić, żeby to jego życie było łatwiejsze. Dziękuję wszystkim za to, że wylicytowali bombki swoje i swoich najbliższych. - Ks. Robert Kowalski

 


K.Kośla

 

Żródła:

radomnews.pl

cozadzien.pl