Partnerzy:


Łucznictwo

Sukces w Dobczycach

Wielkim sukcesem okazał się start naszych zawodników w LXXXI Mistrzostwach Polski Seniorów 2017 w Dobczycach, podczas których zdobyli aż 5 medali. Najwięcej powodów do radości mieli mężczyźni, którzy zdobyli 4 krążki w klasyfikacji drużynowej.

Już pierwszego dnia Mistrzostw po rundzie kwalifikacyjnej odbyło się strzelanie pojedynków drużynowych na olimpijskiej odległości 70m, w tej konkurencji fenomenalnie spisali się Jacek Kwaczyński, Robert Kornafel i Kamil Kośla, którzy w pierwszym starciu podejmowali faworyzowany KS Społem Łódź i po zaciętej walce zwyciężyli 5:3, w ćwierćfinale zmierzyli się z silnym zespołem AZS Surma Poznań, pokonując przeciwników 5:3. Przeszkodą nie do przejścia okazał się zespół KS Stella Kielce i nasi panowie zakończyli udział w turnieju z brązowym medalem i tytułem II Wicemistrzów Polski. Natomiast kobiety w składzie Małgorzata Sobieraj, Renata Grunt, Małgorzata PietrzykJoanna Gorczyca w swoim pierwszym pojedynku bez potknięcia pokonały Marymont Warszawa I 6:0, w ćwierćfinale niestety uległy utytułowanym zawodniczkom Łucznika Żywiec i zakończyły turniej na wysokim 7 miejscu.

W konkurencji mikstów również na olimpijskiej odległości 70m, Małgorzata Sobieraj i Jacek Kwaczyński w pierwszym pojedynku po barażu pokonali CWKS Resovię Rzeszów, w ćwierćfinale nie zdołali pokonać Łucznika Żywiec i uplasowali się na wysokim 8 miejscu.

Na tej samej odległości w konkurencji indywidualnej nikomu nie udało się zdobyć medalu, ale wszyscy pokazali charakter w swoich wygranych jak i przegranych pojedynkach. Najlepiej natomiast spisali się Jacek Kwaczyński i Małgorzata Sobieraj zajmując kolejno 12 i 15 miejsce.

Na pozostałych odległościach wszystkie nasze zespoły spisały się rewelacyjnie zajmując miesca w pierwszej piątce.

90m, mężczyźni – brązowy medal

60m, kobiety – V miejsce

50m, mężczyźni – srebrny medal

50m, kobiety – V miejsce

30m, mężczyźni – brązowy medal

30m, kobiety – V miejsce

30m, mikst – brązowy medal

Jak widać były to dla nas bardzo udane Mistrzostwa, teraz seniorzy naszego klubu mogą udać się na zasłużony odpoczynek po długim i wyczerpującym sezonie. Natomiast już niebawem rozpoczną przygotowania do sezonu halowego.