Partnerzy:


Łucznictwo

Pietruszki trafiają do Radomia

"X Wiosenny Halowy Turniej Łuczniczy - Zawody o pietruszkę!" to coroczna impreza, kończąca sezon halowy i ma wymiar bardziej towarzyski, nie mniej jednak każdy stara się osiągnąć jak najlepszy wynik na nietypowej dla hali odległości 30 metrów. W tegorocznej edycji nasz klub i miasto reprezentowało trzech seniorów, Jacek Kwaczyński, Robert Kornafel i Kamil Kośla. Nie spodziewaliśmy się, że w Radzyminie wystartuje tak duża liczba zawodników, wśród seniorów rywalizowało 44 panów i 16 drużyn


W konkurencji indywidualnej nasi zawodnicy sprawdzili formę i osiągnęli następujące rezultaty, Jacek wystrzelał 675pkt i zajął 6 miejsce, Robert zdobył o jeden punkt mniej i został sklasyfikowany na 7 pozycji, a Kamil z wynikiem 643pkt zakończył zawody na 17 miejscu.


Takie wyniki pozwoliły na zwycięstwo naszej drużyny w kwalifikacjach z wynikiem 1992pkt. Do turnieju głównego przystępowaliśmy zatem w roli faworyta i poszliśmy za ciosem, w 1/16 finału bez najmniejszego oporu pokonaliśmy 6:0 zespół TAK, w 1/8 za słaby dla nas okazał się Lepszy Trójkąt, z którym wygraliśmy 6:2. W półfinale nie daliśmy szans łucznikom Marymontu, pokonując Warszawiaków 6:0, w finale zmierzyliśmy się z reprezentacją Drukarza Warszawa, z którą wygraliśmy w stosunku 6:2, tegoroczne pietruszki trafiły zatem do Radomia, z czego bardzo się cieszymy.


Jak widać po zwycięstwie w kwalifikacjach wszystkie pojedynki wygraliśmy pewnie, nie dając większych szans rywalom, jest to bardzo budujące mimo, tego że zawody miały charakter towarzyski i zgodnie z nazwą były "o pietruszkę". Dzięki tym zawodom w pozytywnych nastrojach zakończyliśmy sezon halowy, teraz kontynuujemy przygotowania do tego co najważniejsze czyli sezonu na torach otwartych, który rozpocznie się już niebawem.