Partnerzy:


Łucznictwo

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 2016

Przez trzy dni w Dobrczu k.Bydgoszczy odbywały się zmagania juniorów młodszych w łucznictwie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pierwszego dnia prawie 200 zawodników rywalizowało na 4 odległościach (70,60,50,30m) co dało 144 strzelania każdego łucznika.Blisko 10-godzinny maraton wyłonił kolejność zawodników do strzelania w pojedynkach przez następne dni.Nie obyło się bez przymusowej przerwy, która spowodowała nagła gwałtowna burza.

 

Od soboty młodzi adepci łuku rywalizowali w pojedynkach indywidualnych i drużynowych.

Zawodniczki Sokoła Radom ( Borkowska Weronika, Bukowska Ola oraz Kalita Martyna) zakończyły swe zmagania na 1/48 finału solidarnie przegrywając pierwsze pojedynki.Zdecydowanie lepiej wypadł Krystian Jałowski z Sokoła Radom, który dotarł do 1/16 finału gdzie musiał uznać wyższość zawodnika klubu AZS Oś Poznań przegrywając nieznacznie w setach 4;6. i został sklasyfikowany na 17 miejscu.

 

Na uwagę zasługuje postawa Dagmary Grzyb z ŁKS Radom.Jedynaczka z klubu ze Struga dotarła do 1/8 finału i została sklasyfikowana na 9 miejscu.

 

Niedzielne zmagania finałowe zostały zdominowane przez Juniorów młodszych Łucznika Żywiec.na 5 konkurencji wywalczyli 4 złote medale.

Tylko wśród Juniorek  złoto wywalczyła Wiktoria Toczek z Sagit Humniska.

 

Wszystkim medalistom gratulujemy.

Należy też wspomnieć, że były to jednocześnie zmagania o tytuł mistrzostw Polski juniorów młodszych.

 

Za tydzień w Krakowie Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie, na których jak informuje p.trener Renata Grunt nie zabraknie przedstawicieli PTG Sokoła Radom.zapraszamy do śledzenia relacji przez internet.