Partnerzy:


Łucznictwo

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

W ubiegły weekend pięcioro naszych zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski do 23 lat i chociaż nie zdobyliśmy medali to mamy powody do zadowolenia. W kategorii indywidualnej wśród kobiet w kwalifikacjach najlepsza była Małgorzata Pietrzyk, zajmując 16 miejsce z wynikiem 529pkt. Nieco niżej, na 20 miejscu kwalifikacje ukończyła Joanna Gorczyca z wynikem 525pkt.

W rundkach Małgosia przegrała dopiero w 1/8, po pojedynku z Zuzanną Ćwiklińską, późniejszą Mistrzynią Polski po pojedynku zakończonym, wynikiem 2:6 i ostatecznie uplasowała się na 13 pozycji. Joanna natomiast nie zdołała awansować do szesnastki i zakończyła zmagania na 26 miejscu.

Wśród panów w kwalifikacjach najlepiej zaprezentował się Robert Kornafel, wynik 600pkt pozwolił mu na zajęcie 11 miejsca, Kamil Kośla z wynikiem 567 zajął 22 miejsce, a Daniel Walaszek z wyniem 513pkt był 36.

W rundkach, wysokie miejsce Roberta, pozwoliło mu na wolne przejście w pierwszym pojedynku, Kamil natomiast bez potknięcia pokonał 6:0 Tomasza Nazima z Grotu Ruda Śląska, a Danie po wyrównanym pojedynku (4:6) uległ reprezentantowi Obuwnika Prudnik. Prawdziwe emocje nadeszły w pojedynku, w którym stawką był awans do czołowej szesnastki Mistrzostw, naprzeciw siebie stanęli Robert i Kamil. Pojedynek był niezwykle wyrównany, obydwaj panowie naprzemiennie wygrywali sety i przy remisie 4:4 w ostatnim starciu padł remis. W barażu tego klubowego pojedynku bliżej środka trafił Robert i awansował do 1/8 finału, Kamil natomiast uplasował się na 18 pozycji. Robert w kolejnej rundzie radził sobie świetnie, jednak nie wystarczyło to by pokonać Krzysztofa Lewandowskiego (MRKS Gdańsk) i zakończył zawody na 11 miejscu.

W konkurencji drużynowej, w 1/8 finału męski zespół bez problemów wygrał 6:0 z Leśnikiem Poznań, w pojedynku o awans do strefy medalowej, niestety przegraliśmy z faworyzowanym Marymontem 0:6 i zajęliśmy dopiero 6 miejsce.

W klasyfikacji mikstów pierwszy zespół naszego klubu w składzie M. Pietrzyk, R. Kornafel uległ 2:6 drugiemu zespołowi Marymontu i zajął 12 miejsce, a nasz drugi mikst w składzie J. Gorczyca, K. Kośla przegrał z pierwszym mikstem Marymontu po pojedynku zakończonym barażem i uplasował się na 10 pozycji.

Choć tym razem nie zdobyliśmy medalu to nie możemy być niezadowoleni z poziomu naszych zawodników, wszyscy strzelali dobrze i walczyli do końca, jednak tym razem przeciwnicy okazali się lepsi. Ponad to prowadzona była klasyfikacja klubów i województw, w tych zestawieniach nie wypadliśmy źle. Spośród 25 klubów PTG Sokół Radom z 44 punktami, znalazł się na wysokim 8 miejscu, natomiast w klasyfikacji wojewódzkiej Mazowsze zostało sklasyfikowane na 2 pozycji.