Partnerzy:


Łucznictwo

Mistrzostwo Polski Seniorów dla Małgorzaty Sobieraj!!!

W dniach 23-25 lutego odbyły się XXXVI Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w beskidzkich Wilkowicach. W zawodach wystartowało ponad 180 zawodników i zawodniczek. Po raz kolejny nasza zawodniczka Małgorzata Sobieraj potwierdziła przynależność do ścisłej czołówki najlepszych łuczniczek w kraju zdobywając złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów.


Małgorzata podczas strzelań kwalifikacyjnych uzyskała 550 pkt (na 600 możliwych) co uplasowało ją na 15 lokacie wśród seniorek. Nasza zawodniczka pierwszy pojedynek stoczyła z Anną Szukalską (Czarna Strzała Bytom) który wygrała z wysoką przewagą 7:1. W kolejnym starciu Małgorzata napotkała Joannę Rząsę (Łucznik Żywiec) która w kwalifikacjach uplasowała się na drugim miejscu, ten pojedynek zakończył się zwycięstwem 6:4. Po raz kolejny Żywiecki klub musiał uznać wyższość naszej zawodniczki w pojedynku z żywczanką Wiolettą Myszor- 7:3. Półfinałowe starcie Małgorzaty z zawodniczką KS Społem Łódź zakończyło się wynikiem 6:4. 


Finałowy pojedynek odbył się między dwiema reprezentantkami podczas Igrzysk Olimpijskich: Małgorzata Sobieraj (Ateny 2004, Pekin 2008) oraz Kariną Lipiarską (Rio De Janeiro 2016). Walka była bardzo wyrównana co doprowadziło do barażu, gdzie obydwie zawodniczki trafiły w najwyżej punktowane pole czyli dziesiątkę, lecz strzała naszej zawodniczki była 5 milimetrów bliżej środka od strzały reprezentantki ULKS Grot Zabierzów.


Nasz klub w kategorii seniorek reprezentowały również: Aleksandra Bukowska(507pkt) -44 miejsce, Małgorzata Kośla(502pkt) - 46 miejsce, trenerka Renata Grunt(487pkt) - 49 miejsce. Kobiety w drużynie podczas pierwszego pojedynku pokonały łuczniczki Łucznika Żywiec 6:4, lecz w kolejnym starciu uległwy Obuwnikowi Prudnik 0:6.


W kategorii mężczyzn najlepiej spisał się Jacek Kwaczyński, w kwalifikacjach uplasował się na 8 miejscu z wynikiem 566 pkt, lecz w rundzie eliminacyjnej spadł na 22 miejsce. Robert Kornafel (550pkt) - 28 miejsce, Konrad Pysiak (522pkt) -  57 miejsce oraz Kamil Kośla (509pkt) - 65 miejsce.