Partnerzy:


Łucznictwo

Mikołajkowy turniej najmłodszych łuczników

30 listopada odbyły się Wojewódzkie zawody dzieci i młodzików w Radomiu, udział w nich wzięło ponad pięćdziesięciu najmłodszych adeptów łucznictwa. 


Sokoła reprezentowało jedenastu zawodników i zawodniczek. Wielkim sukcesem może pochwalić się Krystian Jałowski w kategorii młodzika, który w zmaganiach zajął najcenniejsze pierwsze miejsce co potwierdza jego wysoką formę jak na tegorocznego Mistrza Polski Młodzików. W tej samej kategorii Weronika Rozwadowska uplasowała się na trzecim stopniu podium, jej rówieśniczka Natalia Olszewska dotarła do siódmego miejsca. 
W kategorii dzieci starsze wystąpiło czterech zawodników, chłopcy: 4 miejsce Łukasz Gregorczyk, 5 miejsce Krzysztof Mitak, 8 miejsce Patryk Staniszewski, oraz wśród dziewcząt Kinga Radaj zakończyła rywalizację na piątym miejscu.


W kategorii dziecko młodsze drugie miejsce uzyskał Błażej Staniszewski, a Paweł Olszewski piąte miejsce.
W najmłodszej kategorii Apacz (2005 i młodsze) nasza zawodniczka Ida Mitak okazała się bezkonkurencyjna pokonując wszystkich przeciwników i zdobywając pierwsze miejsce, Anna Rozwadowska dotarła do piątego miejsca.

Niemiłą niespodzianką było dla nas zakazanie strzelania naszym zawodnikom w kategorii dziecka młodszego a dokładniej Błażejowi oraz Pawłowi z lepszych łuków niż Apacz przez organizatorkę a zarazem trenerkę rywalizującego klubu Iwonę Trześniewską, co nie było ujęte w komunikacie jak to w przypadku innych kategorii wiekowych. Mamy nadzieje że takie nieporozumienia już się nie powtórzą.