Partnerzy:


Łucznictwo

Małgorzata Pietrzyk z brązowym medalem w radomskich zawodach

W dniu dzisiejszym rozegrany został XXIV Memoriał Michała Sawickiego, do którego po dwóch latach przerwy powrócił najbardziej emocjonujący element zawodów łuczniczych, czyli rundki. Wśród wielu zawodników, którzy przyjechali do Radomia tradycyjnie znaleźli się jedni z najlepszych w kraju, a rywalizować im przyszło w wyśmienitych warunkach atmosferycznych.

 

Spośród naszych zawodników, najlepiej spisała się Małgorzata Pietrzyk, która po kwalifikacjach z wynikiem 544pkt. (260, 284) zajmowała wysokie 4 miejsce. Wysoka lokata pozwoliła jej to na bezpośredni awans do ćwierćfinału, w którym okazała się lepsza od Antoniny Sułowskiej z Marymontu. W półfinale po pojedynku zakończonym 6:2 uległa Annie Paczuskiej, z Drukarza Warszawa. W pojedynku o brązowy medal, spotkała się również z zawodniczką warszawskiego Drukarza, Jagienką Król, którą pokonała w stosunku 6:2 i zdobyła brązowy medal. Warto dodać, że to już kolejny rok z rzędu, w którym Małgosia jest na podium w radomskim memoriale M. Sawickiego. Wśród seniorek wystartowała również Joanna Gorczyca, która po kwalifikacjach, z wynikiem 502pkt. (245, 257) zajmowała 9 miejsce, na tej samej lokacie zakończyła zawody po rundkach.

 

W zawodach wystartowało czterech naszych seniorów, najlepiej spisał się Jacek Kwaczyński, w kwalifikacjach uzyskał wysoki wynik 626pkt. (305, 321) i do zmagań finałowych przystępował z drugiej pozycji, dzięki czemu miał wolne przejście w 1/16finału. W 1/8 finału pokonał 6:4 Wiktora Wardeckiego z Marymontu Warszawa, a w ćwierćfinale uległu późniejszemu brązowemu medaliście, Sebastianowi Pędzikowi ze Stelii Kielce. Kamil Kośla kwalifikacji nie zaczął najlepiej, jednak z czasem zaczynał trafiać celniej i wystrzelał 560pkt. (268, 292) w kwalifikacjach, zajmując 16 miejsce. W 1/16 finału pokonał 6:2 Pawła Rutkowskiego z Drukarza, w 1/8 finału natomiast postraszył lidera kwalifikacji, Roberta Marcinkiewicza, trenera i zawodnika Rokisu Radzymin, z którym przegrał po wyrównanym pojedynku zakończonym wynikiem 7:3 i zakończył zawody na 11 pozycji. Dobry wynik w kwalifikacjach osiągnął Robert Konafel, zdobywając 581 pkt. (280, 301), dzięki czemu uplasował się na 11 miejscu, w rundkach natomiast pokonał Przemysława Kucharczyka w 1/16 finału i przegrał w 1/8 z Romanem Pękalskim (Marymont), kończąc udział w zawodach na 16 pozycji. Jacek Czech w kwalifikacjach uzbierał 529pkt. (264, 265) i zajął 19 miejsce, po rundkach natomiast znalazł się na 21 miejscu.

 

Zawody przebiegły spokojnie bez żadnych zakłóceń w fantastycznych warunkach atmosferycznych, w Radomiu wystartowało 22 seniorów, 10 seniorek, 9 juniorów, 5 juniorek, 10 juniorów młodszych, 4 juniorki młodsze i 3 łuczników bloczkowych, co złożyło się na 63 łuczniczek i łuczników z województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i łódzkiego i lubelskiego.

Największa radomska impreza dobiegła końca, jednak nie jest to jeszcze koniec łuczniczego weekendu w Radomiu, już jutro od godziny 12 na naszych torach na Wacynie będą rywalizować znane postaci naszego regionu w IV Amatorskim Turnieju Łuczniczym. Zachęcamy wszystkich do przybycia