Partnerzy:


Łucznictwo

IX Memoriał Józefa Trześniewskiego

W ubiegłą sobotę czterech naszych zawodników po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowało w zawodach halowych. W IX Memoriale Józefa Trześniewskiego wzięło udział trzech seniorów i jeden kadet Sokoła.


Najlepiej zaprezentował się Jacek Kwaczyński, zajmując w kwalifikacjach 4 miejsce z wynikiem 558 pkt. (275, 283). Tradycyjna juz decyzja organizatora o uczestnictwie w rundkach jedynie pierwszych ośmiu zawodników z każdej kategorii, spowodowała iż tylko Jacek mógł zaprezentować się w finałowych zmaganiach. Niestety nie udało mu się awansować do czołowej czwórki memoriału i zakończył zmagania po pojedynku z Gawłem Kucowskim (Drukarz Warszawa).


Pozostali seniorzy nie rozpoczęli sezonu w najlepszym stylu, Robert Kornafel wystrzelał 530 pkt. (263, 267) i zajął 9 miejsce, natomiast Kamil Kośla został sklasyfikowany jedną pozycję niżej z wynikiem 529 pkt. (259, 270).


Pierwszy krok w poważne łucznictwo postawił natomiast jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia nie tylko na mazowszu ale i w kraju, Halowy Mistrz Polski Młodzików z 2014 roku Krystian Jałowski, który zadebiutował w kategorii kadetów. W nowych dla siebie warunkach wystrzelał 431 pkt. (224, 207) i zajął 13 miejsce.


Tym razem nie możemy mówić, że zawody były udane, jednak jest to dopiero początek sezonu i był to pierwszy start w przygotowaniach do Halowych Mistrzostw Polski, możemy wyciągnąć pierwsze wnioski i kontynuować treningi, które z pewnością zaowocują w kolejnych zawodach.

 

PROTOKÓŁ ZAWODÓW