Partnerzy:


Łucznictwo

Dziewczyny walczą o Mistrzostwa Europy

W ubiegły weekend odbyły się w Milówce Halowe Zawody Kontrolne, które dla członków reprezentacji były imprezą obowiązkową. Nic, więc dziwnego w tym, że wystartowała w nich Małgorzata Sobieraj, co więcej w rundzie eliminacyjnej, która odbyła się na dystansie 4 x 18m, zaprezentowała wyrównaną formę, a w efekcie, czego zajęła wysoką czwartą lokatę.

W zawodach udział wzięła także Joanna Gorczyca, która reprezentowała barwy narodowe, stało się tak, ponieważ nie jest jeszcze oficjalnie zawodniczką Sokoła, ale trener kadry chciał przyjrzeć się formie jednej z najlepszych zawodniczek młodego pokolenia w kraju. Po pierwszym dniu Joanna zajmowała ósme miejsce. Wśród mężczyzn natomiast na trzydziestej czwartej pozycji uplasował się Jacek Czech. Drugi dzień to jak zwykle rundki, jednak tradycyjny przebieg miały jedynie do wyłonienia najlepszej szesnastki. W momencie, gdy zawsze odbywa się 1/8 finału, w Milówce rozpoczęły się tak zwane strzelania „każdy z każdym”. Drugi dzień był dla zawodników nie lada wyzwaniem, ponieważ nietypowy system wyłonienia zwycięzców sprawił, że strzelania trwały bez przerwy od godziny 8 do 16. W tak ciężkich warunkach rewelacyjnie spisały się nasze łuczniczki, Małgosia zwyciężyła w dziesięciu pojedynkach i zajęła szóste miejsce, Joasia natomiast wygrała 5 rundek i zakończyła zmagania na jedenastej pozycji. Warto dodać, że członkowie reprezentacji, którzy wzięli udział w tych zawodach będą brani pod uwagę podczas ustalania kadry na Halowe Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w Rzeszowie.

Liczymy, więc na udany występ w kolejnych zawodach kontrolnych w Prudniku, a także podczas Halowych Mistrzostw Polski, po których będziemy znali już skład reprezentacji na mistrzostwa starego kontynentu.

K. Kośla