Partnerzy:


Łucznictwo

Cztery medale na Mistrzostwach Polski Seniorów

Cztery medale zdobyli łucznicy naszego klubu w tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów, które okazały się istnym maratonem łucznictwa. W ciągu każdego z czterech dni spędzaliśmy na torach w Dobrczu po około 12 godzin. Jednak w momentami ciężkich warunkach, przy niskiej temperaturze i porywistym wietrze udało się wystrzelać kilka medali. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Jacek Kwaczyński, który na podium stawał aż trzykrotnie, po niezwykle emocjonujących i trudnych pojedynkach wywalczył dwa brązowe medale w konkurencji indywidualnej na 50 i 30 metrów. Trzeci, również brązowy medal wywalczył w konkurencji drużynowej wraz z Tomaszem Maliszewskim, Przemysławem Sułkiem i Robertem Kornaflem na dystansie 30 metrów. Z dobrej strony zaprezentowały się także nasze panie, które w składzie Małgorzata Sobieraj, Anna Łęcka-Dobrowolska, Małgorzata Pietrzyk i Joanna Gorczyca wywalczyły brąz na dystansie 70 metrów.

Wyniki naszych zawodników:

90m

11. Jacek Kwaczyński – 288pkt.

1/48 – wolne

1/24 – 7:3 Pliński Wojciech (OSŁ Strzelec Legnica)

1/16 – 6:5 (10:7) Trojan Maciek (LKS Łucznik Żołędowo)

1/8 – 2:6 Przemysław Sułek (PTG Sokół Radom)

17. Robert Kornafel – 274pkt.

1/48 – wolne

1/24 – 5:6 (8:10) Wiktor Wardecki (Marymont Warszawa)

33. Kamil Kośla – 261 pkt.

1/48 – wolne

1/24 – 2:6 Szymon Włodarczyk (LKS Łucznik Żołędowo)

38. Przemysław Sułek – 255pkt.

1/48 – wolne

1/24 – 7:3 Michał Kamiński (Obuwnik Prudnik)

1/16 – 6:5 (10:6) Sławomir Napłoszek (Marymont Warszawa)

1/8 – 6:2 Jacek Kwaczyński (PTG Sokół Radom)

1/4 – 2:6 Kacper Sierakowski (Marymont Warszawa)

45. Tomasz Maliszewski – 248pkt.

1/48 – 7:3 Patryk Tikwiński (ULKS Zryw Dobrcz)

1/24 – 6:2 Piotr Sawicki (Marymont Warszawa)

1/16 – 6:4 Kacper Szułkowski (GLKS Unia Pielgrzymka)

1/8 – 0:6 Sławomir Michalak (ROKIS Radzymin)

58. Jacek Czech – 222pkt.

1/48 – 2:6 Jędrzej Karoń (Karima Prząsław)

5. Kwaczyński, Kornafel, Sułek, Maliszewski

1/8 – 5:3 MRKS Gdańsk

1/4 – 3:5 Społem Łódź



70m

22. Anna Łęcka-Dobrowolska – 292pkt.

1/24 – 7:1 Paulina Gruszczyńska (BKS Bydgoszcz)

1/16 – 2:6 Katarzyna Mickiewicz (MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska)

26. Małgorzata Sobieraj – 291pkt.

1/24 – 6:2 Anna Huk (UKS Talent Wrocław)

1/16 – 2:6 Zyzańska Sylwia (LKS Łucznik Żywiec)

34. Małgorzata Pietrzyk – 280pkt.

1/24 – 2:6 Martyna Kalwinek (Społem Łódź)

40. Joanna Gorczyca – 263pkt.

1/24 – 0:6 Gloria Juszczuk (LKS Łucznik Żywiec)

7. Łęcka-Dobrowolska, Sobieraj, Pietrzyk, Gorczyca

1/8 – 6:2 LKS Łucznik Żywiec II

1/4 – 6:0 MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

1/2 – 0:6 GLKS Unia Pielgrzymka



9. Jacek Kwaczyński – 321pkt.

1/48 – wolne

1/24 – 2:6 Kamil Kośla (PTG Sokół Radom)

28. Przemysław Sułek – 303pkt.

1/48 – wolne

1/24 – 4:6 Kacper Szułkowski (GLKS Unia Pielgrzymka)

39. Robert Kornafel – 296pkt.

1/48 – 6:0 Jędrzej Jankowski (Puszcza Supraśl)

1/24 – 6:2 Anrzej Wiącek (CWKS Resovia Rzeszów)

1/16 – 2:6 Wojciech Lubera (OSŁ Strzelec Legnica)

50. Tomasz Maliszewski – 287pkt.

1/48 – 6:0 Maciej Niedźwiedź (UKS Talent Wrocław)

1/24 – 2:6 Wojciechowski Wiktor (ULKS Zryw Dobrcz)

57. Kamil Kośla – 282pkt.

1/48 – 6:2 Tomasz Domagała (LKS Łucznik Żywiec)

1/24 – 6:2 Jacek Kwaczyński (PTG Sokół Radom)

1/16 – 0:6 Michał Gomoliszek (OSŁ Strzelec Legnica)

75. Jacek Czech – 241pkt.

1/48 – 6:4 Maciek Trojan (LKS Łucznik Żołędowo)

1/24 – 0:6 Jakub Banaszak (BKS Bydgoszcz)

7. Kwaczyński, Sułek, Kornafel, Maliszewski

1/8 – 2:6 KS Stella Kielce II



10. Łęcka-Dobrowolska, Kwaczyński

1/8 – 1:5 UKS Talent Wrocław



60m

22. Małgorzata Sobieraj – 307pkt.

1/24 – 7:1 Paulina Lach (LKS Łucznik Żywiec)

1/16 – 5:6 (8:10) Małgorzata Góral (Stella Kielce)

28. Łęcka-Dobrowolska Anna – 301pkt.

1/24 – 6:2 Anna Futyma (UKS Talent Wrocław)

1/16 – 0:6 Natalia Leśniak (LKS Łucznik Żywiec)

38. Joanna Gorczyca – 284pkt.

1/24 – 0:6 Marta Smolińska (ULKS Zryw Dobrcz)

42. Małgorzata Pietrzyk – 278pkt.

1/24 – 0:6 Karolina Farasiewicz (Obuwnik Prudnik)

9. Sobieraj, Łęcka-Dobrowolska, Gorczyca, Pietrzyk

1/8 – 0:6 MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska



50m

14. Małgorzata Sobieraj – 299pkt.

1/24 – wolne

1/16 – 4:6 Monika Wierzchowska (GLKS Unia Pielgrzymka)

32. Małgorzata Pietrzyk – 273pkt.

1/24 – 0:6 Joanna Gorczyca (PTG Sokół Radom)

33. Joanna Gorczyca – 272pkt.

1/24 – 6:0 Małgorzata Pietrzyk (PTG Sokół Radom)

1/16 – 1:7 Wioleta Myszor (LKS Łucznik Żywiec)

44. Anna Łęcka-Dobrowolska – 232pkt.

1/24 – 2:6 Karina Garnik (MRKS Gdańsk)

8. Sobieraj, Pietrzyk, Gorczyca, Łęcka-Dobrowolska

1/8 – 2:6 UKS Talent Wrocław



8. Jacek Kwaczyński – 318pkt.

1/48 – wolne

1/24 – wolne

1/16 – 6:0 Bartosz Skowron (MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska)

1/8 – 6:0 Michał Basiuras (Społem Łódź)

1/4 – 7:3 Andrzej Wiącek (CWKS Resovia Rzeszów)

1/2 – 0:6 Paweł Marzec (UKS Talent Wrocław)

11. Robert Kornafel – 312pkt.

1/48 – wolne

1/24 – 6:4 Dawid Kot (MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska)

1/16 – 7:3 Sebastian Bątor (Stella Kielce)

1/8 – 0:6 Adam Ścibski (Karima Prząsław)

28. Tomasz Maliszewski – 298pkt.

1/48 – wolne

1/24 – 6:4 Maciek Trojan (LKS Łucznik Żołędowo)

1/16 – 0:6 Marek Szafran (Społem Łódź)

51. Kamil Kośla – 277pkt.

1/48 – 6:2 Arkadiusz Jeznach (ROKIS Radzymin)

1/24 – 4:6 Piotr Nowak (Karima Prząsław)

53. Przemysław Sułek – 277pkt.

1/48 – 3:7 Adam Wytrykus (ROKIS Radzymin)

71. Jacek Czech – 232pkt.

1/48 – 0:6 Mirosław Dzienis (UKS Hubal Białystok)

7. Kwaczyński, Maliszewski, Sułek

1/8 – 3:5 MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

16. Kornafel, Kośla, Czech

1/8 – 2:6 Marymont Warszawa



8. Sobieraj, Kwaczyński

1/8 – 0:6 Społem Łódź II



30m

19. Joanna Gorczyca – 328pkt.

1/16 – 0:6 Karolina Sorys (Stella Kielce)

28. Małgorzata Sobieraj – 323pkt.

1/16 – 2:6 Zuzanna Ćwiklińska (UKS Hubal Białystok)

37. Anna Łęcka-Dobrowolska – 312pkt.

41. Małgorzata Pietrzyk – 296pkt.

9. Gorczyca, Sobieraj, Łęcka-Dobrowolska, Pietrzyk

1/8 – 1:5 Obuwnik Prudnik



12. Tomasz Maliszewski – 340pkt.

1/16 – 6:2 Krzysztof Zarusiński (Chrobry Głuchołazy)

1/8 – 0:6 Paweł Marzec (UKS Talent Wrocław)

23. Jacek Kwaczyński – 333pkt.

1/16 – 6:2 Maciej Wiatr (OSŁ Strzelec Legnica)

1/8 – 6:4 Marek Szafran (Społem Łódź)

1/4 – 6:0 Mateusz Ogrodowicz (OŚ AZS Poznań)

1/2 – 3:7 Wojciech Lubera (OSł Strzelec Legnica)

25. Robert Kornafel – 332pkt.

1/16 – 5:6 (10:X) Kacper Sierakowski (Marymont Warszawa)

43. Przemysław Sułek – 325pkt.

50. Kamil Kośla – 319pkt.

51. Jacek Czech – 319pkt.

5. Maliszewski, Kwaczyński, Kornafel, Sułek

1/8 – 5:4 (29:27) BKS Bydgoszcz

1/4 – 5:1 Społem Łódź

1/2 – 3:5 Marymont Warszawa



11. Gorczyca, Maliszewski

1/8 – 0:6 Obuwnik Prudnik

 


Więcej zdjęć znajdziecie na naszym Facebooku.