Partnerzy:


Łucznictwo

Brąz na Halowych Mistrzostwach Polski

W ubiegły weekend liczna grupa naszych zawodników rywalizowała w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Milówce. Tym razem na najważniejszej krajowej imprezie nasz klub reprezentowało 11 osób, 2 drużyny i 4 miksty.

Na wstępie warto nadmienić, że wszyscy zawodnicy naszego klubu zakwalifikowali się do rundy finałowej, co nie miało miejsca w poprzednich latach. Największy sukces odniosła Anna Łęcka-Dobrowolska, która wywalczyła brązowy medal. Ania do finałowych rundek przystępowała z 14 pozycji, niestety już w pierwszym pojedynku doszło do klubowego starcia w którym pokonała Małgorzatę Sobieraj w stosunku 7:1. W 1/8 finału zmierzyła się z obiecującą młodą reprezentantką Dąbrovii, Małgorzatą Mickiewicz, którą wyeliminowała po pojedynku zakończonym wynikiem 6:2. Bez większych problemów (7:1) pokonała jedną z czołowych zawodniczek kadry narodowej, Karinę Lipiarską-Pałkę. W półfinale stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Wiolettą Myszor z Łucznika Żywiec, do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której obydwie panie trafiły w "dziesiątkę", jednak minimalnie bliżej środka tarczy była strzała Żywczanki. Ania zdobyła kolejny medal Mistrzostw Polski w swojej karierze co potwierdza klasę zawodniczki, która od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce.

Cenne doświadczenie zdobyła również Małgorzata Pietrzyk, która zajęła w kwalifikacjach 20 miejsce. W 1/16 finału po wyrównanym pojedynku, zakończonym dogrywką pokonała Jagienkę Król z Drukarza Warszawa. W pojedynku, w którym stawką był awans do najlepszej ósemki Mistrzostw uległa Maji Stryjeckiej-Rejmer (Marymont Warszawa) 2:6 i została sklasyfikowana na 9 miejscu.

Jedyną kobietą startującą w kategoii młodzeżowców była Joanna Gorczyca, która do rundek przystąpiła z 15 pozycji i niestety już w pierwszym pojedynku musiała uznać wyższość Anny Pieprzycy z Czarnej Strzały bytom.

Wśród seniorów, najlepiej spisał się Tomasz Maliszewski, który kwalifikacje ukończył na 6 miejscu. W pierwszym pojedynku gładko pokonał Jakuba Kota z Dąbrovii, w kolejnym starciu zmierzył się z reprezentantem Społem Łódź Jackiem Dobrzyńskim i zwyciężył 7:3. w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Damiana Gołego z Łucznika Żywiec i zakończył zawody na 8 miejscu.

Jacek Kwaczyński i Przemysław Sułek zakończyli udział w zawodach już w pierwszych pojedynkach jednak warto nadmienić, że ich przeciwnikami byli czołowi zawodnicy w kraju, reprezentanci Polski na większości ostatnich imprez międzynarodowych Piotr Nowak i Sławomir Napłoszek. Ponad to Jacek z Nowakiem przegrał po dogrywce, a Napłoszek został Mistrzem Polski, po finale, w którym pokonał właśnie Nowaka. Robert Kornafel stanął przed bardzo trudnym zadaniem, musiał zmierzyć się z Tomaszem Przepiórą, niestety nie udało mu się zwyciężyć ale bez wątpienia zdobył cenne doświadczenie w pojedynku z tak wymagającym rywalem.

Jedyny młodzieżowiec Kamil Kośla również odpadł w pierwszym pojedynku, ale zwycięstwa nie oddał łatwo, stoczył wyrównany pojedynek, zakończony dogrywką z aktualnym akademickim wicemistrzem świata, Maciejem Fałdzińskim.

Tym razem nie udało nam się wywalczyć medalu w zmaganiach zespołowych, nasze drużyny i miksty zajęły nastęujące miejsca:

Seniorki:

Anna Łęcka-Dobrowolska, Małgorzata Pietrzyk, Małgorzata Sobieraj, Renata Grunt - 5 miejsce

Seniorzy:

Tomasz Maliszewski, Jacek Kwaczyński, Przemysław Sułek, Robert Kornafel - 5 miejsce

Miksty w kategorii seniorów:

Małgorzata Pietrzyk, Jacek Kwaczyński - 8 miejsce

Łęcka-Dobrowolska Anna, Tomasz Maliszewski - 9 miejsce

Sobieraj Małgorzata, Robert Kornafel - 9 miejsce

Mikst w kategorii młodzieżowców:

Joanna Gorczyca, Kamil Kośla - 8 miejsce